#Z nami Połaź! – nową trasą w Hucie z Panem Tadkiem


Nowa, piękna, jesienna trasa! Pan Tadeusz zaprasza na wycieczkę. Start spośród drzew usytuowanych naprzeciw Placu Bieńczyckiego. To nasz pierwszy przewodnik, który zaczyna działać samodzielnie. Dzięki tej pracy udało mu się zdobyć dom, a teraz stara się zarobić na utrzymanie swojego lokum i codzienne życie.

Z_Nami_Połaź-Nowa_Huta-Los_Polacos

Autor: Zygmunt Put

Patrząc na tego niezwykłego i jak się okazuje, najsłynniejszego przewodnika po Nowej Hucie, możemy dostrzec ogromne zmiany. Z człowieka, który jeszcze rok temu walczył mocno z losem, stracił dach nad głową i było mu bardzo ciężko, zamienił się w kogoś, kto bardzo pragnie utrzymać to, co udało mu się wypracować i co ofiarowali mu ludzie o dobrym sercu. Dlatego warto przybyć na wycieczkę, bo opowiadać o Nowej Hucie, którą szczególnie ukochał, potrafi z wielką pasją.

04.10.2020 – niedziela, godzina 15:00

Trasa wycieczki: start z Placu Bieńczyckiego, osiedle Spółdzielcze, Osiedle przy Arce, kościół Arka Pana.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie prowadzone w projekcie „Z nami Połaź!„. Wysoka frekwencja da naszemu przewodnikowi poczucie, że nie przygotowywał się na darmo, że ma to sens i może uczciwie zarabiać na swoje życie.