#Z nami Połaź! – najciekawsze kiedyś miejsca Starego Podgórza

Pani Władysława dziś opowie o najciekawszych miejscach Starego Podgórza. Knajpkach, kawiarniach, tych których już nie ma, ale również o miejscach, które przetrwały lata zawieruch. Dziś inaczej niż poprzednio, bo spotkanie odbyło się poprzez platformę Facebook.


A jeśli ktoś nie wie, kim jest Pani Władysława, to możemy powiedzieć na pierwszym miejscu jedno – jest to osoba, która niełatwo się poddaje i mimo przeciwności łamiących niejednego, ciągle daje radę, ma ogromne poczucie humoru i energię, której pozazdrościłaby większość naszego społeczeństwa, łącznie z piszącym te słowa. Dla Pani Władysławy los nie był dla niej szczególnie łaskawy i jakiś czas temu straciła praktycznie cały majątek. Nie straciła jednak rzeczy najcenniejszych, czyli żywego dowcipu, uroku osobistego i ciętego nieraz dowcipu. Nie wspominając o znakomitej pamięci i pięknej polszczyźnie, którą opowiada nam o swojej dzielnicy.

Jeśli jesteście ciekawi, jak to drzewiej w Podgórzu bywało, kliknijcie niżej.Po obejrzeniu filmu zapewne będziecie już wiedzieć, gdzie mieściły się sympatyczne (lub mniej sympatyczne) kawiarenki i knajpki podgórskie (nie było ich szczególnie dużo), piekarnie, czy gdzie można skutecznie naprawić zegarek.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na żywo i będziemy mogli posłuchać Pani Władysławy w miejscach, które przedstawiła nam w swojej opowieści.

Dziękujemy serdecznie, że z nami jesteście i zapraszamy na więcej!