#Z nami Połaź! – odwiedziliśmy Nową Hutę


Pierwsza wycieczka za nami! Pan Tadeusz, który postanowił wyrwać się z kryzysu bezdomności, świetnie odnalazł się w roli przewodnika. Dziękujemy obecnym za uczestnictwo i wsparcie.

Z _nami_polaz-Los_Polacos-Pan_Tadeusz

Wycieczka rozpoczęła się przy Pomniku Solidarności (Plac Centralny), następnie trasa wiodła przez Aleję Róż, Osiedle Szklane Domy, Osiedle Szkolne i zakończyła się nad Zalewem Nowohuckim. Podczas spaceru można było usłyszeć wiele ciekawych anegdot np. o tym, że Szpital Żeromskiego prowadził kiedyś własne gospodarstwo rolne; że w Stylowej można było zapłacić pianiście za utwór, ale wbrew stereotypom, nie dało się tam zamówić wódki; że zanim powstał lokal Jubilatka, działała tam Halinka, do której pan Tadeusz pamięta do dzisiaj numer telefonu.

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w projekcie „Z nami Połaź!„. To dla nas bardzo ważne, aby Pan Tadeusz, czy osoby, którym staramy się pomóc widziały, że walczą, a ich walka jest doceniana. Mają poczucie, że nie przygotowywały się na darmo, że ma to sens i można zarabiać na swoje życie.

Bez Was, czyli zainteresowanych spotkaniem, nie byłoby to możliwe. Dziękujemy!